Przejdź do treści

Liczna grupa reprezentantów Klubu Sportowego Petarda Kraków we Wrocławiu

Czternastu zawodników walczyło o miano najlepszego podczas I rundy Pucharu Polski we Wrocławiu

Znakomite rozpoczęcie I rundy Pucharu Polski we Wrocławiu przez naszych reprezentantów. Te zawody na długo zapadną Nam w pamięci, gdyż oprócz pobicia wielu rekordów zdecydowanie wyróżniliśmy się tym razem większą 14-sto osobową reprezentacją!

Na największe wyróżnienie zasłużył Grzegorz Kościelnik, który po awansie do finałów i emocjonującej rywalizacji wywalczył złoto z wynikiem 251.3 punktów ustanawiając tym samym NOWY REKORD POLSKI. Warto zaznaczyć, że Finał został rozegrany na nowych zasadach, które będą obowiązywały na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu 2024 roku. Naszym kolejnym młodszym finalistą w tej samej konkurencji został Mateusz Polek, któremu wynik 187.8 punktów dał ostatecznie 5 miejsce. Co więcej, we Wrocławiu zostały pobite również 3 REKORDY KLUBU!

*W pistolecie sportowym 30+30 swój własny rekord poprawił Jakub Cerek, uzyskując wynik 546 punktów i zajmując 4 miejsce tuż za podium.

*W pistolecie pneumatycznym 60 strzałów rekord pobiła Julia Grzesik z wynikiem 497 punktów.

*Kolejny rekord, tym razem w kategorii OPEN przysługuje naszemu MIX Team w składzie: Kościelnik Małgorzata i Kościelnik Grzegorz, którzy wystrzelali 532 punkty. Pragniemy podkreślić, że nasza ekipa miała w składzie kilkoro młodych debiutantów: Anna Żak, Julia Michoń, Bartosz Starowicz, Karol Dusza. Nasza młodzież miała okazję poznać jak wygląda udział w zawodach rangi ogólnopolskiej i tym samym ustanowić swoje nowe rekordy życiowe.

Wielkie GRATULACJE dla wszystkich zawodników i trenerów. Dziękujemy również wspierającym nas sponsorom Firmie Elbud, ABC Colorex, HMS Fitness, Incorsa, Caffaro. To dopiero początek, a na horyzoncie mamy już przygotowania do kolejnych zawodów. Dlatego my zabieramy się do ciężkich treningów, a Wy trzymajcie kciuki!