Nasza młodzież to prawdziwa Petarda!!

Ogromne sukcesy naszych młodych wychowanków podczas międzywojewódzkich zawodów w Tarnowie.

W ostatni weekend Petarda Kraków reprezentowana przez Sofię Borolis, Kacpra Salamona oraz Bartosza Starowicza wzięła udział Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Tarnowie.

Na pierwszy sukces nie trzeba było czekać długo. Już w pierwszym dniu rywalizacji duet Sofia(257 punktów) oraz Bartek(258 punktów) wywalczyli 3 miejsce w pistolecie pneumatycznym mix team. Nasza para mieszana bardzo długo znajdowała się na czele stawki, ale małe niedopatrzenie wynikające z braku doświadczenia naszych strzelców spowodowało nerwowość i co się z tym wiązało finalnie najniższy stopień podium.

Sobota to konkretnie rywalizacja naszych chłopców. Kacper oraz Bartek startowali w konkurencji pistoletu pneumatycznego na dystansie 10 metrów. Obaj zaprezentowali się naprawdę bardzo dobrze uzyskując nowe rekordy życiowe. Bartek z wynikiem 350 punktów zwyciężył pokonując drugiego zawodnika o zaledwie jedną dziesiątkę wewnętrzną. Kacper również poprawił swoją “życiówkę” uzyskując 330 punktów zakończył rywalizację na 11 pozycji. Należy zwrócić uwagę na ogromny progres naszych chłopaków, bowiem w zeszłorocznej edycji tych samych zawodów Bartek uzyskał wynik 308 punktów a Kacper nie przekroczył magicznej trójki.

Ostatnim startem indywidualnym zawodnika naszego klubu był pistolet pneumatyczny w wykonaniu młodziczek, a dokładnie Sofii Borolis. Sofia dołożyła tzw. “wisienkę na torcie” naszego całego występu w Tarnowie i również uzyskała nowy rekord życiowy (354 punkty), tym samym ustalając nowy rekord klubu!! Sofia zakończyła rywalizację podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików ze srebrnym medalem.

Korzystając z uprzejmości władz TKS LOK Tarnów popołudniami mieliśmy możliwość popracować nad techniką i zasadami strzelania z pistoletu sportowego na 25 metrów. Nasi zawodnicy odbyli krótki trening podczas którego mogli zapoznać się ze specyfiką nowej konkurencji z którą będą zaczynać niebawem przygodę.

Podsumowując cały nasz start zdobywamy komplet medali od złotego po brązowy, ustanawiamy nowe trzy rekordy życiowe w tym dwa rekordy klubu, zdobywamy cenne doświadczenie i spędzamy świetnie czas. Oby takich wyjazdów było jak najwięcej.

Przed Sofią, Bartkiem oraz Kacprem chwila treningów i już niebawem wyjazd do Zielonej Góry na Mistrzostwa Polski Młodzików. Jeżeli reszta naszych młodych zawodników potwierdzi poziom sportowy to oprócz wyżej wymienionej “trójki” dołączą do nich kolejni zawodnicy.

Tym czasem naszym młodym Mistrzom gratulujemy z całego serca.

Z tego miejsca pragniemy jak zawsze podziękować naszym Sponsorom za wkład w rozwój naszego klubu oraz młodzieży. Dziękujemy

P