III runda Pucharu Polski w Ustce szczęśliwa dla reprezentanta “Petardy”

Łukasz Czapla dwukrotnie na podium zawodów Pucharu Polski w Ustce

Polskie morze i przepiękna Ustka kojarzy się większości Polaków z wakacjami. Dla strzelców sportowych Ustka to przede wszystkim jednak zawody sportowe. Nie inaczej było w tym tygodniu, od czwartku do niedzieli strzelcy z całej Polski walczyli podczas III rundy Pucharu Polski. Barw naszego klubu bronili Małgorzata i Grzegorz Kościelnik oraz Łukasz Czapla. Cała trójka zawodników z naszego klubu startowała tylko w konkurencjach pneumatycznych.

W konkurencji pistoletu pneumatycznego mężczyzn w finałowej rozgrywce zobaczyliśmy tym razem tylko jednego zawodnika “Petardy” Kraków. Z ósmego miejsca w kwalifikacjach po konkurencji podstawowej do finału awansował tylko Łukasz. Wyniki w eliminacjach nie były rewelacyjne i niestety dla widowiska tyczyło się to każdego startującego tego dnia zawodnika( Czapla uzyskał 565 punktów).

Najlepszym ku naszemu zadowoleniu okazał się jednak, reprezentant “biało-czarnych” pasów wygrywając w finałowym pojedynku ze swoim wieloletnim kolegą z reprezentacji polski, a broniącym barw Floty Gdynia Piotrem Danilukiem. Trzecie miejsce trafiło w ręce Filipa Wagnera z Grunwaldu Poznań.

Światło na strzelnicy było wyjątkowo mocne, trochę miałem kłopot z adaptacją oka do tych warunków. Może stąd brały się strzały które były dla mnie w odczuciu dziesiątkami a na tarczy niestety bliskimi dziewiątkami. Cieszę się ponieważ konsekwentnie pracowałem i realizowałem plan. Nie dałem się wyprowadzić z równowagi.

Łukasz

Finał był fantastycznym widowiskiem dzięki kibicującym “na pełnym gazie” zawodnikom i trenerom z zaprzyjaźnionych klubów. Okrzyki, imitacje bębna czy samodzielnie wykonane grzechotki dały radę. Oby każdy finał od dziś, tak właśnie wyglądał. Brawa dla was!!!!

Grzegorz zakończył rywalizację z wynikiem 560 punktów plasując się tym samym na 14 miejscu. Wynik Małgorzaty Kościelnik to 512 punktów.

W drugim dniu rywalizacji podczas III rundy Pucharu Polski w Ustce strzelał już tylko Łukasz. W parze z Natalią Król(Śląsk Wrocław) wygrali eliminacje do finału a w bezpośredniej rywalizacji niestety w stosunku 16:14 musieli uznać wyższość duetu Gwardii Zielona Góra. Niestety ostatni strzał zdecydował o zwycięstwie rywali z Zielonej Góry. Tym samym Łukasz i Natalia zajęli 2 miejsce.

Teraz już przed nami ostatnia prosta przygotowawcza do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Tarnowie oraz do Mistrzostw Świata w ruchomej tarczy.

Trzymajmy wszyscy kciuki za najbliższy występ Mateusza Polka oraz Jakuba Bratka podczas FOOM.

Pragniemy bardzo podziękować wszystkim Sponsorom oraz Partnerom naszego klubu:

P