Przejdź do treści

Finał Pucharu Polski

2 miejsce „Petardy” w klubowym rankingu Finału Pucharu Polski. Nasz klub ustąpił jedynie Śląskowi Wrocław

To był ostatni akcent naszych podopiecznych jeżeli chodzi o strzelania z broni kulowej w tym roku. Ostatni i zarazem bardzo ważny ponieważ zapomniany przez wiele klubów w Polsce Finał Pucharu jest i powinien być traktowany jako prestiżowa impreza sportowa.

Tylko dwóch reprezentantów Klubu Sportowego Petarda Kraków uzyskało prawo startu w Starachowicach. Dla naszych zawodników zarówno młodzieży jak i tych bardzo doświadczonych to był swoistego rodzaju debiut na obiektach „Świtu” Starachowice. Zaglądając daleko w historyczne dzieje a dokładnie 30.06.2006 czyli ponad 15 lat temu Łukasz podczas 3 rundy Pucharu Polski w Starachowicach ustanowił nowy rekord Polski w konkurencji Ruchoma Tarcza 30+30 na dystansie 50 metrów. Wynik ten równy 597 punktów(600 możliwych) nie został do dnia dzisiejszego pobity. Lecz jako zawodnik konkurencji pistoletowych Łukasz w Starachowicach jeszcze nigdy nie startował.

Zarówno   Łukasz   jak i  Jakub Cerek  staneli we wszystkich konkurencjach na podium Finału Pucharu Polski. Łukasz kolejno zwyciężył w Pistolecie Szybkostrzelny oraz Pistolecie Pneumatycznym a drugie miejsce zajął w Pistolecie Dowolnym na 50 metrów. Kuba w konkurencjach Pistoletu Sportowego oraz Pistoletu dowolnego uplasował się dwukrotnie na drugiej pozycji, za każdym razem uzyskując nowy rekord życiowy oraz rekord klubu.

Naszym zawodnikom bardzo gratulujemy i cieszymy się z ich sukcesu.