Brązowy medal MISTRZOSTW ŚWIATA Łukasza Czapli !!!

CIERPLIWOŚĆ I CIĘŻKA PRACA PRZYNOSZĄ EFEKTY!!!

Długo wyczekiwane przez nas Mistrzostwa Świata w strzelaniach do ruchomej tarczy za nami. Łukasz Czapla wraca do kraju z brązowym medalem w konkurencji RT 30+30 10 metrów.

W swoim trzecim występie podczas MŚ rozgrywanych na strzelnicy olimpijskiej w Chateauroux we Francji, Łukasz po pięknej walce i jak to sam określił “totalnym emocjonalnym rollercoasterze” staje na najniższym stopniu podium.

“Tego dnia po ostatnim strzale w kwalifikacjach uzyskując wynik 574 punkty myślałem, że już jest po wszystkim. Miałem trochę inny plan i pomysł na realizację strzelania, ale jak to bywa w życiu nie da się wszystkiego przewidzieć. Jeden, dwa słabsze strzały totalnie wybiły mnie z rytmu pracy. Po pierwszym przegranym pojedynku z reprezentantem Szwecji w stosunku 4:6, widmo kolejnego 4 miejsca zmobilizowało mnie całkowicie do walki.

Cieszę się, iż mimo szalejących emocji w pojedynku o brązowy medal kompletnie udało mi się zdominować mojego przeciwnika i wygrać 6:1 nie strzelając przy tym strzał słabszego niż 10″-powiedział Łukasz

Trzeba wspomnieć również o pozostałych startach naszego reprezentanta w konkurencjach “kulowych” RT50 metrów(588) oraz RT40 mix 50 metrów(389), Łukasz zajął kolejno 4 i 5 miejsce w obu przypadkach przegrywając nieszczęśliwie medal zaledwie jednym punktem. Podczas ostatniego startu RT40 mix 10 metrów nasz zawodnik sklasyfikowany został z wynikiem 380 punktów na 6 miejscu.

Łukaszowi z tego miejsca ogromnie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych zarówno zawodniczych jak i trenerskich.

Klub Sportowy Petarda Kraków

Dziękujemy wszystkim którzy wspierają zarówno nasz klub jak i Łukasza i przyczynili się do tego ogromnego sukcesu:

P