droga po mistrzostwo zaczyna się tutaj

dołącz do Petardy Kraków

Nasz zespół to młodzi ambitni, utalentowani oraz co najważniejsze utytułowaniu specjaliści, którzy na strzelectwie sportowym znają się perfekcyjnie. 

Już dziś dołącz do naszej drużyny, nie czekaj

Chcemy zdominować Polskie jak i światowe strzelectwo sportowe. Pragniemy zainteresować właśnie ciebie naszą pasją Zbudować w tobie wiarę i pokazać, iż sukces jest na wyciągnięcie ręki. Trzeba tylko chcieć wyciągnąć po niego rękę. Kraków może być silnym punktem na mapie strzeleckiej Polski. Pragniemy by nasi podopieczni walczyli jak równy z równym na arenie sportowej. Naszym marzeniem jest aby nasi zawodnicy w przyszłości mogli poszczycić się licznymi osiągnięciami z największych imprez światowych tj. Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Świata, Puchary Świata czy chociażby marzenie każdego sportowca Igrzyska Olimpijskie.

Jeżeli to czytasz to znaczy, że potrzebujemy ciebie. Tak właśnie ciebie szukamy. Dziewczęta i chłopcy od 9 roku życia, aż po was seniorów 40+. Jesteśmy gotowi zaprosić was do naszego zwariowanego świata strzelectwa sportowego. Jeżeli tylko jesteś gotowy i otwarty na naukę i jesteś chętny do intensywnego działania to skorzystaj z formularza napisz do nas maila bądź zadzwoń pod numer telefonu 737 338 218. Czekamy na ciebie. Każdy ma w sobie ukrytego Mistrza Świata, tylko nie każdy o tym wie, i nie każdy chce go z siebie wydobyć. Zaufaj nam.

Głównym Trenerem odpowiedzialnym za sekcję strzelectwa sportowego w Klubie Sportowym Petarda Kraków jest Łukasz Czapla – zawodnik trenujący od 1998 roku 8 Krotny Mistrz Świata oraz 6 krotny Mistrz Europy. Instruktor strzelectwa sportowego z wykształcenia mgr Pedagogiki. Jego specjalizacja to ruchoma tarcza oraz konkurencje pistoletowe.

Trener Mateusz Czyż – aktywny zawodnik od 2007 roku, instruktor strzelectwa sportowego dwukrotny uczestnik Mistrzostw Europy Vierumaki Finlandia oraz Bolonia Włochy. Medalista Mistrzostw Polski były członek Kadry Narodowej. Specjalizuje się w konkurencjach pistoletowych oraz karabinowych.

Trener Grzegorz Kościelnik – aktywny zawodnik oraz instruktor strzelectwa sportowego odpowiedzialny za prowadzenie zajęć szkoleniowych w Sekcji Strzeleckiej Klubu Sportowego Petarda Kraków filia w Oświęcimiu. Jego specjalizacja to Strzelania pistoletowe

Wspomagającymi szkolenie są również doświadczenie trenerzy:

Alfred Rusin Fizjoterapeuta  oraz Monika Czyż – dietetyk

W sekcji młodzieżowej zajmujemy się przede wszystkim, szkoleniem sportowym młodzieży w zakresie strzelań pistoletowych. Naszych zawodników staramy się przygotować do rywalizacji na najwyższym poziomie w konkurencjach rozgrywanych z broni palnej i pneumatycznej. Na treningach uczymy techniki strzelań dokładnych i szybkich. Duży nacisk kładziemy także na sprawność fizyczną oraz całościowe przygotowanie ogólnorozwojowe. Do tego celu używamy licznych zabaw oraz challengów opartych na pracy z własnym ciałem. W trakcie treningów na strzelnicy wykonujemy wiele ćwiczeń wspomagających siłę mięśni oraz równowagę.

Szkolenie urozmaicamy różnego rodzaju licznymi wyjazdami sportowymi.

Opłatę za udział zawodnika w treningach sekcji strzelectwa sportowego Klubu Petarda Kraków, stanowi składka członkowska zatwierdzona przez Zarząd Klubu Sportowego Petarda Kraków. Daje ona zawodnikowi możliwość uczestnictwa we wszystkich treningach organizowanych przez KSP dla zawodników sekcji strzeleckiej.

Opłaty kształtują się następująco:

Wysokość wpisowego to 150 zł – jest to opłata jednorazowa przy zapisach do naszego klubu.

Składka miesięczna 120 zł – płatna do 10-go każdego miesiąca

Składka roczna 1360 zł

Nasz trening to połączenie pracy z bronią wraz z treningiem ogólnorozwojowym poprzez trening psychiczny czy samej taktyki strzelania. Główny nacisk kładziemy na technikę strzelania, czucie broni przygotowanie fizyczne. Nie zapominając przy tym o ćwiczeniach kompensacyjnych czyli o dbaniu o zdrowie naszych podopiecznych.

Pierwsze kroki  zaczynamy od zaznajomienia się z zasadami bezpieczeństwa panującymi na strzelnicy, regulaminem obiektu oraz od poznania obsługi broni z jaką przyjdzie nam pracować. Wraz z rozwojem zawodnika przechodzimy w następnej kolejności do szkolenia z broni palnej.

Zarówno w lecie jak i w okresie zimowym planujemy organizację obozów szkoleniowo-kondycyjnych, podczas których integrujemy całą kadrę KSP oraz co najważniejsze zwiększamy zakres szkolenia jak i zwiększamy obciążenia by nasi zawodnicy mogli jeszcze bardziej podnosić poziom wiedzy oraz wyszkolenia na temat strzelectwa sportowego jak i większości form ruchu sportowego. Dbamy przy tym o odpowiednie wyżywienie oraz świadomą suplementację. Staramy się łączyć przyjemne z pożytecznym.

 

Treningi odbywają się 5 razy w tygodniu na strzelnicy pneumatycznej na ul. Rozrywka 1 w Krakowie

Poniedziałki 15.00 -19.00

Wtorki 15.00 – 19.00

Środy 16.30 – 21.00

Piątki 16.30 – 21.00

Soboty 8.00 -12.00.

Na każdy trening należy przeznaczyć ok dwóch godzin.Taki system pracy pozwala trenerom dopasować rodzaj treningu i zadań do poziomu zaawansowania zawodników, przez co trening staje się bardziej efektywny. Podczas szkolenia sportowego nie brakuje licznych wyjazdów na zawody, które pozwalają zawodnikom sprawdzić się stając do rywalizacji ze strzelcami z całej Polski.

Głównymi imprezami w ciągu roku są: Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (dla juniorów młodszych), Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Najlepsi zawodnicy mają szansę wziąć udział także w Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn oraz wyjechać z reprezentacją polski na zawody międzynarodowe.

 Skontaktuj się z nami już dziś

     

    P